• Naša materská škola

Vlastné zameranie materskej školy:

Materská škola  podporuje celostný osobnostný, rozvoj detí vo všetkých   vzdelávacích  oblastiach.

Vlastné   zameranie  našej  materskej  školy   vyplýva  z   naliehavosti a   problematiky

súčasnej doby. Koncepcia materskej školy je dlhodobo zameraná na podporu zdravia detí, osvojenie si zdravého životného štýlu, motiváciu k pohybovým aktivitám a ochranu životného prostredia.

Vytvárame v materskej škole podmienky a prostredie, v ktorom môžu zažívať radosť zo spontánneho pohybu.

Našim zámerom je podnecovať v deťoch túžbu poznávať prírodu, utvárať trvalý vzťah k prírode a potrebu aktívne prírodu chrániť.

V súčasnej pretechnizovanej dobe kladieme dôraz na vytváranie pohody a psychickej vyrovnanosti prostredníctvom estetických umeleckých zážitkov.

K naplneniu nášho zámeru využívame metódu ,,učenia hrou“, zážitkové učenie, bádanie, experimentovanie, čo vyplýva zo ŠkVP našej materskej školy „Učíme sa hravo, zdravo“.